تبلیغات
مبارزان شیعه
لینکدونی - لینک های جالب از سراسر وب

رهبرعشق
عشق علی
شیعه
سری بیا(ابراهیم رزاقی)
بچه های دیده بان(ابراهیم رزاقی)
تاووس بهشت
بفرمایید روضه
شهید مجتبی بابایی زاده از شهدای مبارزه با گروهک تروریستی پژاک
كنكور فیزیك
راههای رسیدن
ارسال لینكهای جالب توسط شما برای لینكدونی ...
ادامه - آرشیو لینکدونی ...

آمار وبلاگ

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات :

قدرتمند ترین سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و نرم افزار های کاربردی

پیشنهادهای جالب پناهیان به جوانان برای ترک گناه
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از البرز، هفتمین شب محفل قرآن وعترت در دهه سوم محرم در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام پناهیان در سومین شب سخنرانی خود در این مراسم گفت: خدا از هر کسی به اندازه توان و وسع او بازخواست خواهد کرد و اینطور نیست که به دلیل نتیجه ضعیف یک کار انسان را به جهنم ببرد.

او افزود: انسان ها در برابر برخی کم کاری ها و کوتاهی در انجام تکالیف خود گاه ، جواب های قابل پیش بینی دارند. مثلا ممکن است 

در برابر این پرسش که چرا گرفتار دنیا شدند به سخنان امیر مومنان استناد کنند که فرمودند: مردم فرزندان دنیا هستند و این توجیه را بیاورند که انس فرزند به مادر طبیعی است.

پناهیان با بیان این مقدمه، گفت: سوال سخت این نیست که چرا یک نفر اسیر دنیا شد یا معصیت کرد بلکه سخت ترین سوال در محضر خداوند این است که چرا کار خوبی را می توانست انجام دهد و آن را هم دوست داشت  انجام نداد.

این استاد حوزه و دانشگاه توضیح داد که با کارهای خوبی که انجام آن دشوار نیست و خود افراد نیز انجام آن را دوست دارند می توان قدرتی پیدا کرد که کارهای دشوارتر را جامه عمل پوشاند و کم کم در برابر وسوسه های شیطان ایستادگی کرد.

حجت الاسلام پناهیان گفت: برخی توجیه می آورند که ما لایق بهشت نیستیم که بخواهیم به ان فکر کنیم! بله ما لایق خیلی چیزهای دیگر نیستیم اما برای به دست اوردن ان دست کم تلاش می کنیم.

این کارشناس امور دینی گفت: یکی از راههای هموار رفتن به بهشت این است که از نگاه حرام که ضرورت ندارد و لذت هم ندارد صرف نظر کنیم زیرا این کار فقط برای خراب کردن ودشوار کردن راه رسیدن به خداست.

پناهیان به اهمییت شرکت در جلسات عزارداری امام حسین (ع) اشاره کرد و با بیان چند داستان از زندگی فردی به نام رسول ترک که شراب خوار بود و با نگاه لطف امام حسین (ع) زندگی اش دگرگون شد گفت: آقای ما اباعبدالله گاهی یک ذره را می خرد که بزرگان آرزویش را دارند.

پناهیان که صحبتهایش جوانان حاضر در صحن امامزاده صالح (ع) را بسیار مجذوب کرده بود خطاب به آنان گفت: مراقبت یک ذره ها را کن و برای پیری خود یک عشق دست و پا کن که با آن صفا کنی که هزار شراب کهنه لذت این عشق را نمی دهد.

نوشته : صادق شكور در پنجشنبه 8 دی 1390 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت
 

 

آرشیو
موضوعات
 

آخرین مطالب ارسالی
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب
 

All Right Reserved By ~  Coded For blogfa , Mihanblog & ... By : www.Web-fa.mihanblog.com

 
دانشجویان حامی جبهه پایداری - حامیان جبهه پایداری در فضای مجازی PageRank