تبلیغات
مبارزان شیعه
لینکدونی - لینک های جالب از سراسر وب

رهبرعشق
عشق علی
شیعه
سری بیا(ابراهیم رزاقی)
بچه های دیده بان(ابراهیم رزاقی)
تاووس بهشت
بفرمایید روضه
شهید مجتبی بابایی زاده از شهدای مبارزه با گروهک تروریستی پژاک
كنكور فیزیك
راههای رسیدن
ارسال لینكهای جالب توسط شما برای لینكدونی ...
ادامه - آرشیو لینکدونی ...

آمار وبلاگ

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات :

قدرتمند ترین سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و نرم افزار های کاربردی

تشرف یک استاد دانشگاه اسپانیایی به اسلام
به گزارش شیعه آنلاین، در آستانه اعیاد مبارک قربان و غدیر، دکتر «دیه گو گومزگارسیا» استاد دانشگاه فیزیک دانشگاه سوییا، روز جمعه چهارم نوامبر 2011 با سفر به مادرید در محل رایزنی فرهنگی ایران به دین اسلام تشرف یافت.

وی در دیدار با «پورپزشک» سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان گفت: با مطالعاتی که در قرآن داشته ام به این نتیجه رسیدم که اسلام پاسخگوی تمامی نیازها و آمال انسانی است. اسلام جمع بندی کاملی از حقایق و مفاهیم مترقی و واقعی دینی دارد، لذا تصمیم گرفتم اسلام را به عنوان کامل ترین دین برگزینم.

در این دیدار «پورپزشک» با تبریک به وی گفت: 

به اعتقاد من افرادی مانند شما که نور حقیقت در وجودشان متجلی شده است برای مسلمان شدن به اینجا نمی آیند بلکه پس از تجلی این حقیقت در قلب و درون خویش آن را ابراز می نمایند.

«پورپزشک» افزود: دریافت افرادی چون شما از نظام آفرینش و هستی و پدیده ها و اجزاء و روابط آنها متفاوت با افراد عادی است و این امر به شما کمک می کند که به درک عیمق تری از اسلام و عرفان ناب که زیباترین جلوه های آن در وجود پیامبر و معصومین (ع) متبلور است، دست یابید. همچون مولانا و ابن سینا که به واسطه چنین درک و دریافتی از آموزه ها و اندیشه ناب دینی به قله های بلند معرفت شناختی دست می یابند و در این حال بر حیرت ایشان بیش از پیش افزوده می شود.

وی با بیان اشعاری از مولانا که همچون یک فیزیکدان به تببین ماهیت خلق جهان و سیر سرمدی همه ذرات هستی می پردازد، چنین آگاهی و معرفتی را برگرفته از جهان‌بینی اسلامی و آموزه های قرآنی برشمرد و گفت: در هیچ آیین و مکتبی چون اسلام بر علم، تعقل، اندیشه ورزی، بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های انسان و طبیعت در جهت تکامل و پیشرفت، شناخت و معرفت حقیقی و از سوی دیگر بر مهر و محبت و ارزش های انسانی به عنوان شالوده عرفان و عشق به مبداء و انجام آفرینش تاکید نشده است و تحیر دانشمندان امروز از عمق معرفت و شناخت و تببین نظام آفرینش تنها یک پاسخ دارد و آن اینکه چنین معرفتی از دریای بیکرانه اسلام و قرآن سرچشمه می گیرد.

پورپزشک همچنین با اشاره به نگاه اسلام و قرآن به نظام خلقت بر اساس جهان بینی اسلامی و ادیان توحیدی گفت: خلاصه نگرش توحیدی به نظام آفرینش این است که جهان مبداء و مقصد و هدفی دارد و بیهوده و تصادفی خلق نشده است در این مسیر خداوند برای هدایت انسان و رشد و کمال وی دو نشانه درونی و بیرونی قرار داده است که مکمل یکدیگرند. نشانه درونی عقل به عنوان پرتوی از ذات مطلق الهی که به انسان بخشیده شده است و نشانه های بیرونی که پیامبران الهی هستند و در امتداد یکدیگر انسان ها را از مسیر دعوت به بندگی خدا به آزادی و آزادگی واقعی و رشد و کمال و سعادت دنیوی و اخروی فرا می خوانند.

از این رو یکی از پیش شرط های اصلی مسلمانی اعتقاد و ایمان به رسالت پیامبران توحیدی از آدم تا خاتم است. در حقیقت دین خدا یکی است به همین دلیل قرآن پیامبران قبل از پیامبر اسلام همچون نوح و ابراهیم (ع) را نیز مسلمان می خواند زیرا پیامبران الهی در امتداد یکدیگرند و مبداء، مقصد و محتوای رسالتی که از جانب و برای آن مبعوث شده اند تفاوتی ندارد.

در این دیدار و پس از تشرف دکتر دیگو گونزالس گومز، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران یک جلد کلام الله مجید به زبان اسپانیولی به وی اهدا کرد.

نوشته : صادق شكور در چهارشنبه 2 آذر 1390 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت
 

 

آرشیو
موضوعات
 

آخرین مطالب ارسالی
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب
 

All Right Reserved By ~  Coded For blogfa , Mihanblog & ... By : www.Web-fa.mihanblog.com

 
دانشجویان حامی جبهه پایداری - حامیان جبهه پایداری در فضای مجازی PageRank